حرف و سخن که بسیار است! اما من در این سلسله پست ها با همین عنوان، راه های مختلفی رو امتحان میکنم و نتیجه ش رو هم همینجا اعلام می دارم.


1. به اتاق مطالعه برویم!

من توی خوابگاه زندگی میکنم و اتاقمون با اینکه همیشه ساکته اما اکثر اوقات به هم ریخته س و چون کل زندگی آدم تو یه اتاقه، اصلاً اون حس درس خوندن نمیاد. اینجوریه که تصمیم گرفتم برای درس خوندن بیام اتاق مطالعه و اینجا هم جز درس خوندن حق ندارم کاری انجام بدم و اگه میخوام برم تو گوشیم یا هرچی باید برم تو اتاق. مغزم باید شیرفهم شه که اتاق مطالعه = درس.


2. اپلیکیشن Smarter Time

من زمان کنکور، برای اینکه بفهمم زمانم کجا داره تلف میشه و کلا ببینم در طول روز دارم چیکار میکنم دقیقاً، ریز به ریز کارهامو در طول روز به مدت دو هفته نوشتم. (کارهایی در حد اینکه از ساعت 3:05 تا 3:07 سیب خوردم، از 6:00 تا 6:01 رفتم دستشویی و از 8 تا 8:06 بیدار شدم و توی تختم نشستم تا ویندوزم بالا بیاد.) حالا اما راستش هربار تلاش کردم برای مدیریت زمانم دوباره اونکارا رو بکنم نشده، ولی این اپلیکیشن رو پیدا کردم که دقیقاٌ برام همونکار رو انجام میده و چون گوشی همیشه کنارمه هیچ وقت یادم نمیره ثبت کنم دارم چیکار میکنم. و هر شب نگاهش میکنم، ببینم تو طول روز چیکار کردم، کجاها رو باید کمتر کنم، کارهای فردامو رو همون عکس مینویسم و روز بعد سعی میکنم به صراط مستقیم نزدیکتر شم.


فعلاً همینا رو داشته باشید تا بعد.